Czcionka:
Kontrast:
Olsztyn dołączył do „(Nie)widzialnych”
data dodania: 25.05.2023
Olsztyn dołączył do „(Nie)widzialnych”

Urząd Miasta Olsztyna dołącza do projektu „(Nie)widzialni. Podnoszenie jakości życia osób z niewidoczną niepełnosprawnością”. Inicjatywa jest realizowana przez Fundację StwardnienieRozsiane.Info.

 

W Polsce mieszka nawet 7 mln osób z niepełnosprawnościami. Duża część z nich to osoby doświadczające niepełnosprawności, których na pierwszy rzut oka nie widać. Zbyt często spotykają się one z niezrozumieniem otoczenia, gdy proszą o pomoc lub z niej korzystają, dlatego dołączenie projektu daje szansę na zmianę tego stanu. To możliwość nie tylko budowy świadomości społecznej, ale też ułatwienia codziennego funkcjonowania osobom, które doświadczają niewidocznej niepełnosprawności i w danym momencie potrzebują naszego wsparcia.

Niewidoczna niepełnosprawność nie wiąże się z używaniem wózka czy białej laski, może także być spowodowana poszczególnymi chorobami. Celem projektu jest budowa świadomości społecznej na temat niewidocznej niepełnosprawności oraz wsparcie osób, które jej doświadczają. Więcej informacji na stronie internetowej https://razemztoba.pl/olsztyn-w-projekcie-niewidzialni/

 

źródło i fot.: www.razemztoba.pl