Czcionka:
Kontrast:
Przyłącz się do akcji „Pierwszy dzwonek”
data dodania: 30.08.2023
Przyłącz się do akcji „Pierwszy dzwonek”

Miejskie Centrum Wolontariatu w Elblągu tradycyjnie organizuje akcję „Pierwszy dzwonek”. To już 8 edycja. Organizatorzy chcieliby zebrać wyprawki, artykuły szkolne, które są niezbędne na początku, a także artykuły, które przydadzą się w ciągu całego roku szkolnego.

 

Wspólnie pomóżmy wesprzeć dzieci i młodzież z DPS w Elblągu, placówek opiekuńczo-wychowawczych z Elbląga i najbliższych okolic.

Najpotrzebniejsze będą:
- zeszyty wszystkie rodzaje, papier xero
- kredki, pisaki, ołówki, pióra, długopisy
- bloki rysunkowe, techniczne, kolorowe, wycinanki, koszulki
- artykuły plastyczne, farbki, pastele
- gumki, temperówki, nożyczki, linijki,cyrkle
- plecaki, tornistry, piórniki, teczki
oraz wszelkie inne artykuły szkolne, które mogą przydać się uczniowi w szkole.

Akcja związana ze zbiórką artykułów szkolnych potrwa do 2 października.

Dodatkowo dla DPS z ul. Kasprzaka organizatorzy akcji zbierają artykuły spożywcze (makarony, kasze, ryże, cukier, olej, obiadki dla dzieci w słoiczkach, itp.) a także środki czystości i pielęgnacyjne (proszki do prania, płyny do prania/płukania, mydło, płyny do czyszczenia powierzchni, pieluchy, chusteczki nawilżane, artykuły pielęgnacyjne).

W razie jakichkolwiek pytań można dzwonić pod nr telefonu: 55 235 18 85, bądź kontaktować się e-mailowo: wolontariat@centrumelblag.pl.

Zebrane artykuły można przynosić także do biura znajdującego się przy ul. Związku Jaszczurczego 17 pok. 26, od poniedziałku do piątku od 9:00 do 16:00.