Czcionka:
Kontrast:
Bank Żywności w Olsztynie rozpoczyna budowę nowego magazynu
data dodania: 01.09.2023
Bank Żywności w Olsztynie rozpoczyna budowę nowego magazynu

W Wadągu pod Olsztynem powstanie w pełni profesjonalny magazyn, który pozwoli na efektywne i bezpieczne gospodarowanie żywnością, pozyskiwaną w ramach działalności Banku Żywności w Olsztynie.

Hala ma mieć około 1200 metrów kwadratowych (wraz z zapleczem socjalnym i biurami). Obiekt będzie wyposażony w chłodnię, mroźnię, regały oraz rampę, umożliwiającą efekty załadunek i rozładunek. Przewidziana jest także budowa trzech bram wjazdowo-załadunkowych, które umożliwią obsługę nawet kilku pojazdów jednocześnie. Przez jedną z bram będą mogły też wjechać mniejsze auta dostawcze, wprost do środka magazynu (z takich aut korzystają na ogół organizacje partnerskie, odbierające od nas żywność dla swoich podopiecznych).

– Magazyn ma przede wszystkim zapewnić godne warunki pracy, bo w tej chwili wynajmujemy powierzchnie w starych budynkach pokoszarowych, które nie są w pełni przeznaczone do takich zadań – mówi Marek Borowski, prezes Banku Żywności w Olsztynie. – Brakuje w tych budynkach dostępu do niektórych mediów, kurzą się podłogi, rampa nie jest przystosowana do efektywnego załadunku. Nie mamy też możliwości inwestowania w te obiekty.

Więcej informacji znajdziesz tutaj