Czcionka:
Kontrast:
Wielorzecze po raz dziesiąty
data dodania: 08.09.2023
Wielorzecze po raz dziesiąty
Stowarzyszenie Alternatywni zaprasza do udziału w X edycji Festiwalu Literatury Wielorzecze, który odbędzie się w Elblągu, tradycyjnie w ostatni weekend września, czyli 22-24.09.2023. To niepowtarzalne wydarzenie literackie, które, mamy nadzieję, kolejny raz okaże się prawdziwym rajem dla miłośników literatury i sztuki.
 
Wielorzecze to festiwal, który gromadzi znakomitych pisarzy, poetów i artystów, a także pasjonatów literatury z całego kraju. To wyjątkowa okazja, aby zanurzyć się w bogatym i różnorodnym świecie słowa pisanego z pasją, w atmosferze pełnej inspiracji i twórczej energii.
Będą warsztaty literackie, prowadzone przez doświadczonych pisarzy i poetów. Tradycyjnie, odbędą się koncerty, panel dyskusyjny i rozstrzygnięcie VI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego Wielorzecze. Spotkania autorskie, jak co roku, będą stanowić ważną część programu Festiwalu. Uczestnicy będą mieli okazję spotkać swoich ulubionych twórców, wysłuchać ich opowieści o procesie twórczym i zadać pytania, które od dawna nurtują ich umysły. To niezwykłe doświadczenie dla każdego, kto kocha literaturę i pragnie poznać autora bliżej. Na ten moment możemy podzielić się informacją, że udział potwierdzili Przemek Rudzki (m.in. Kanał Sportowy), Marta Fox, Mirka Szychowiak, baba od polskiego, Stanisław Górka. Kolejne nazwiska autorów pojawią się już niebawem...!
Nie możemy zapomnieć o niezwykle emocjonującym turnieju jednego wiersza i slamie poetyckim, które stanowią prawdziwe wyzwanie dla uczestników, którzy nie mają oporów, by wyjść na scenę. To doskonała okazja, aby zaprezentować swoje umiejętności literackie i zmierzyć się z innymi pasjonatami słowa.
Szczegóły wydarzenia znajdziesz tutaj