Czcionka:
Kontrast:
Znasz targes.pl?
data dodania: 23.12.2019
Znasz targes.pl?

Produkty i usługi ekonomii społecznej Warmii i Mazur w jednym miejscu – tak w kilku słowach można opisać targes.pl – platformę internetową pośredniczącą w sprzedaży ofert podmiotów ekonomii społecznej. Administratorem strony jest Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.

 
Na targes.pl można znaleźć szeroką ofertę, od usług opiekuńczych, cateringowych, sprzątania, usług turystycznych w miejscowościach i obiektach Warmii i Mazur, poprzez rozrywki dla dzieci i młodzieży, propozycję wynajmu pomieszczeń, aż do rękodzieła. Skąd pomysł na prowadzenie takiej platformy internetowej? Wszystko po to, by wspierać rozwój ekonomii społecznej, zachęcać do współpracy organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne, stowarzyszenia, fundacje, ale także przedsiębiorstwa lokalne, rzemieślników oraz rękodzielników.

- Platforma może być także inspiracją dla osób zamierzających zakładać przedsiębiorstwa społeczne. Można przecież zobaczyć co i jak robią inni – mówi Sylwia Warzechowska, specjalista ds.targes.pl. - Głównym założeniem jest niezmiennie pośrednictwo: łączymy producentów z nabywcami.

Zebrana baza produktów i usług na targes.pl posłużyła także do przygotowania katalogu, który rozdawany jest podczas konferencji i targów ekonomii społecznej.

- Wspomagamy w ten sposób promocję i dotarcie do potencjalnych klientów – mówi Sylwia Warzechowska. – Dlatego zachęcamy do założenia konta na targes.pl. Każdy nowy podmiot może zrobić to samodzielnie, a w przypadku pytań lub potrzeby skorzystania z pomocy proszę o maila: kontakt@targes.pl.

Rejestracja, a co zatem idzie także obecność na platformie internetowej są całkowicie bezpłatne. Stowarzyszenie ESWIP prowadzi także konta targes.pl w mediach społecznościowych, co jest dodatkowym wsparciem promocji produktów i usług podmiotów ekonomii społecznej.

Na targes.pl można znaleźć prężnie działające firmy społeczne, laureatów konkursów „Zakup Prospołeczny” i „Godni Naśladowania”, jak również krótko działające podmioty. Ideą ekonomii społecznej jest dawanie pracy zamiast zasiłku, targes.pl jest narzędziem, które wspiera realizację tej idei.

Anna Śledzińska