Czcionka:
Kontrast:
Konferencja i rozstrzygnięcie konkursu za nami
data dodania: 18.10.2023
Konferencja i rozstrzygnięcie konkursu za nami

Za nami Konferencja Plenarna Organizacji Pozarządowych. Podczas spotkania ogłoszono również wyniki XIX edycji Konkursu im. dr Aleksandry Gabrysiak na najlepszą inicjatywę elbląskich organizacji pozarządowych.

 

- Cieszę się, że się spotykamy – mówił Michał Missan, wiceprezydent Elbląga. – Dużo jest organizacji w naszym mieście. Często rozmawiamy o problemach i pomysłach.

W trakcie konferencji zebrani mieli okazję do wysłuchania kilku wykładów. Dr Henryk Gawroński opowiedział o rozwoju lokalnym kreowanym przez społeczność. Maciej Bielawski ze Stowarzyszenia ESWIP przedstawił przegląd programów grantowych dla organizacji, a Agnieszka Sójka, również ze Stowarzyszenia ESWIP zapoznała słuchaczy z tajnikami współpracy ponadnarodowej organizacji w ramach programu Erasmus. Maciej Pietrzak, Pełnomocnik Prezydenta ds. Organizacji Pozarządowych przedstawił założenia Rocznego Programu Współpracy samorządu z organizacjami pozarządowymi na rok 2024. Przewiduje się, że w 2024 roku na realizację zadań przez organizacje pozarządowe z budżetu samorządu elbląskiego przeznaczone będzie ponad 14 mln zł. Z kolei Anna Zawisza z Urzędu Miasta w Elblągu opowiedziała o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami w organizacjach pozarządowych.

Ostatnim punktem spotkania było ogłoszenie wyników XIX edycji Konkursu im. dr Aleksandry Gabrysiak na najlepszą inicjatywę elbląskich organizacji pozarządowych. Do konkursu zgłoszono 4 inicjatywy. Zwyciężył I Elbląski Festiwal Organowy organizowany przez Elbląskie Towarzystwo Kulturalne.

Wywiad z Teresą Wojcinowicz, prezeską Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego znajdziecie pod linkiem: https://pozarzadowiec.eswip.pl/aktualnosci/1520

K