Czcionka:
Kontrast:
Razem dla innych – 10. edycja Szlachetnej Paczki w Ełku
data dodania: 20.11.2023
Razem dla innych – 10. edycja Szlachetnej Paczki w Ełku

Rusza tegoroczna edycja Szlachetnej Paczki. W sobotę (18 listopada) została otwarta baza rodzin. Finał akcji zaplanowano na 15-17 grudnia 2023 r.

 

Każdego roku darczyńcy udowadniają, że dobroć serca nie zna granic. Niech i w tym roku wszystkie rodziny z powiatu ełckiego znajdą swoich darczyńców. Od soboty (18 listopada) można poznać historie osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej i wybrać rodzinę, dla której przygotuje się paczkę.

Aby zostać darczyńcą, wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl, wybrać rodzinę z powiatu ełckiego i przygotować paczkę.

Finał Szlachetnej Paczki czyli „Weekend Cudów” odbędzie się w dniach 15-17 grudnia. To właśnie wtedy paczki trafią do osób najbardziej potrzebujących.

Uwaga! W tym roku magazyn będzie mieścił się w Centrum Rewitalizacji Społecznej „Stajnia” przy ul. Kościuszki 27a w Ełku. Przygotowane prezenty można dostarczyć do magazynu w dniach:

  • 15 grudnia (piątek) w godz. 16:30-20:00
  • 16 grudnia (sobota) w godz. 09:00-20:00
  • 17 grudnia (niedziela) w godz. 09:00-16:30

Szlachetna Paczka w Ełku działa już od dziesięciu lat. Przez ten czas w paczkowy wolontariat zaangażowało się około 200 wolontariuszy, którzy odwiedzili ponad pół tysiąca rodzin, a do programu włączyli ponad 300.

Dlaczego warto wziąć udział?

Razem można stworzyć niezapomniane chwile dla rodzin, które walczyły z życiowymi trudnościami. Dobra wola i zaangażowanie sprawią, że święta staną się dla nich czasem nadziei i radości.

Udział w akcji to nie tylko pomoc innym, ale także satysfakcja i radość z czynienia dobra. To szansa na zbudowanie silniejszej społeczności, opartej na wartościach solidarności i empatii.

 

źródło i fot.: www.elk.pl