Czcionka:
Kontrast:
Obudź swój twórczy potencjał liderski
data dodania: 03.01.2024
Obudź swój twórczy potencjał liderski

Uniwersytet Ludowy Twórczych Inicjatyw zaprasza na kurs rozwojowy dla kobiet. Inicjatywa skierowana jest m.in. do pań z Kół Gospodyń Wiejskich, mam przebywających na urlopach macierzyńskich i wychowawczych oraz do wszystkich kobiet, które chcą być aktywne społecznie i zawodowo. Zapisy przyjmowane są do 14 stycznia.

Czas trwania kursu:
6 miesięcy: styczeń-czerwiec 2024 r.

19-21.01, 23-25.02, 22-24.03, 26-28.04, 17-19.05, 21-23.06. 2024
Program: 6 stacjonarnych, weekendowych warsztatów

Miejsce: ULTI, Elgnówko 13, 11-015 Olsztynek

  • Ilość osób: 12
  • Cena kursu: 320 zł x 6 zjazdów (dopłata do zakwaterowania i wyżywienia w ULTI w Elgnówku). Możliwość płatności w ratach po 480 PLN, I rata płatna przy zapisie.
  • Zapewniamy wyżywienie i nocleg w pokojach 3 i 4 osobowych.

Zwrot kosztów podróży i zwolnienie z opłaty za kurs będzie dokonywany wyłącznie na podstawie weryfikacji dokumentów potwierdzających wyjątkowo trudną sytuację materialną.
Potrzebujesz więcej informacji, umów się na spotkanie rekrutacyjne online: ulti@ulti.edu.pl

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:

I Wizerunek liderki
Termin: 19-21.01 2024 r.

Ja, mój rozwój, moja społeczność lokalna: analiza mocnych stron, talentów, ustalenie celów własnego rozwoju. poznanie metody na badanie potrzeb mieszkańców – zadanie domowe zrobienie spotkania z mieszkańcami z wykorzystaniem wybranej metody na diagnozę lokalną.

II Efektywna komunikacja w społeczności 
Termin: 23-25.02.2024

Efektywna komunikacja międzyludzka-sztuka prezentacji, sztuka odmawiania i dbania o swoje potrzeby, rola lidera w lokalnej społeczności, wykorzystanie potencjału wsi w lokalnych działaniach. Efektywna komunikacja w społeczności, jak motywować do wspólnego działania, jak odkrywać potencjał wsi, jak kreatywnie reagować na problemy. Pokazanie dobrych praktyk – praca z potencjałem ludzkim i geograficznym wsi, prowadzenie: sołtyska z Waszułek, prezeska Stowarzyszenia Robimy bo Chcemy i wizyta studyjna: Przedsiębiorstwo społeczne w Łynie.

III Budowanie efektywnego zespołu 
Termin: 22-24.03.2024

Zajęcia z budowania zespołu: podstawy ziołolecznictwa, automasażu dłoni i stóp i relaksacji przed snem. Podczas warsztatów zdobędziesz wiedzę na temat, zastosowanie ziół w kuchni i w kosmetyce, poznasz podstawowe techniki masażu dłoni i stóp i techniki relaksacji ciała. Będzie to działanie w praktyce, gdzie oprócz wiedzy o ziołach i masażu, dowiesz się jaka jest twoja rola w grupie, jak współpracujesz w zespole, jak radzisz sobie w sytuacjach konfliktowych i w nowych sytuacjach.  Podczas kursu z budowania zespołu zażyjemy też relaksacji leśnej, poznamy działanie olejków eterycznych w saunie, odbędziemy spacer, gdzie w praktyce poznamy zioła i rośliny jadalne. Dzięki urządzeniu – BAMBOO M będziemy wsłuchiwać się w muzykę płynącą z roślin i ćwiczyć przy tym techniki relaksacyjne.

IV Tworzenie lokalnych produktów i ich promocja 
Termin: 26-28.04.2024

Tworzenie lokalnych produktów bazujących na tradycji i kulturze lokalnej miejscowości w której mieszkasz w połączeniu z potencjałem, który drzemie w grupie i ich promocja. Podczas zajęć będą wykorzystane techniki kreatywnego myślenia, w celu stworzenia pomysłów na lokalne produkty promujące wsie i organizacje. Pierwszego dnia – grupa zostanie podzielona według zainteresowań: jedna grupa zajmie się przygotowaniem posiłków podczas jednego dnia z nutką lokalną z wykorzystaniem ziół i kwiatów i zasad zdrowego odżywiania zgodnie z klimatem. Druga grupa będzie uczyć się robienia naturalnych świec z wosku sojowego i środków czystości. Drugiego dnia: Zasady marketingu lokalnego produktu – tworzenie marki sprzedażowej w mediach społecznościowych. Stworzymy nazwy produktów, i opracujemy plan dotarcia do potencjalnych klientów.

V Kurs survival i kurs strzelecki
Termin: Termin: 17-19. 05.2024
Przełamujemy stereotyp, że tylko mężczyźni potrafią radzić sobie w warunkach ekstremalnych i udowadniamy, że kobiety są silne i zaradne w terenie i szybko uczą się techniki strzelania. Kurs survival:

  • orientacja w terenie za pomocą busoli, mapy,
  • przygotowanie sprzętowe do wyjścia w teren,
  • marsz na azymut,
  • bytowanie w terenie przygodnym,
  • budowanie schronień w terenie przygodnym,
  • rozpalanie ognia,
  • metody pozyskiwania wody pitnej

Kurs survival poszerzony o szkolenie strzeleckie z wykwalifikowanym instruktorem strzelectwa sportowego oraz bojowego. Szkolenie strzeleckie obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne, zapoznanie się z typami broni, typami amunicji, przepisami prawa dotyczącymi posiadania broni oraz użycia broni, zasady bezpieczeństwa, pierwsza pomoc przedmedyczna. Szkolenie praktyczne: obsługa broni palnej: chwyty na broń oraz postawy strzeleckie, warunki bezpieczeństwa, wymiana magazynka, praca na języku spustowym, wprowadzenie ognia do wyznaczonych celów, usuwanie zacięć.

VI Pisanie projektów, pozyskiwanie środków z zewnątrz, sesja zdjęciowa 
Termin: 21-23.06.2024

Podczas pierwszych dwóch dni szkolenia słuchaczki stworzą projekty na działania lokalne, zdobędą wiedzę na temat sposobów pozyskiwania środków na działania, nauczą się jak wypełniać wnioski, zdobędą wiedzę na temat zakładania organizacji, działalności odpłatnej, gospodarczej. Podczas trzeciego dnia odbędzie się szkolenie z autoprezentacji i budowania wizerunku liderki społecznej (szafa kapsułowa, wykonanie profesjonalnego makijażu i sesja zdjęciowa na uwieńczenie projektu i zmian jakie zaszły w liderkach w ciągu 6 miesięcy trwania kursu rozwojowego).

Potrzebujesz więcej informacji: ulti@ulti.edu.pl