Czcionka:
Kontrast:
Do rzeczy i na miejscu
data dodania: 10.06.2020
Do rzeczy i na miejscu

- Ad Rem to spółka non profit, czyli przedsiębiorstwo społeczne. Obecnie planujemy wzmocnić potencjał i kapitał spółki. Będziemy przeznaczać zyski na działania własne, żeby móc wspierać lokalny biznes. Chcemy zbudować instytucję otoczenia biznesu elbląskiego -  mówi Elżbieta Mazur, od stycznia prezes Ad Rem sp. z o.o.

Firma Ad Rem funkcjonuje od 2012 roku. Mimo, że jej głównym celem jest wspieranie trzeciego sektora, swoje usługi spółka oferuje również  do klienta biznesowego oraz indywidualnego.
- Prowadzimy usługi z zakresu doradztwa w pozyskiwaniu środków unijnych, pisania różnego rodzaju projektów zarówno dla osób prywatnych, bezrobotnych, zagrożonych wykluczeniem, jak i dla firm, organizacji pozarządowych, fundacji, czy stowarzyszeń – wylicza Mazur.

Poza doradztwem i pisaniem projektów, zespół wykwalifikowanych specjalistów zajmuje się również organizacją szkoleń, skierowanych przede wszystkim do firm. Obecnie Unia Europejska pokrywa prawie 80% kosztów szkoleń dla przedsiębiorców.
Pozyskaniem środków unijnych, zorganizowaniem trenera i przygotowaniem bazy szkoleniowo-technicznej zajmuje się Ad Rem po uprzednim zapoznaniu z potrzebami klienta.
- Usługa jest szyta na miarę klienta – wyjaśnia prezes spółki.
Ad Rem oferuje również usługi w zakresie finansów. Biuro rachunkowe wstępnie specjalizowało się w obsłudze fundacji i stowarzyszeń, a obecnie obsługuje również mały i średni biznes. W zakres oferty wchodzi prowadzenie ksiąg rachunkowych, podatkowej księgi przychodów i rozchodów, ewidencji ryczałtów oraz obsługa kadrowo-płacowa. Ceny są konkurencyjne w stosunku do innych miejscowych biur rachunkowych.

W nowej odsłonie spółka będzie rozszerzać usługi reklamowe, świadczone przez Mówi Studio, zapewniając klientom skuteczną realizację wizualizacji, filmów promocyjnych, spotów, czy reportaży, niezbędną w tworzeniu wizerunku marki.
- Mamy 4 filary, którymi chcemy się zajmować, jako spółka, działająca przy stowarzyszeniu ESWIP: Mówi Studio, Patent na Projekt, biuro rachunkowe i szkolenia. W obecnej chwili realizujemy również projekt Inkubator Przedsiębiorczości, na który mamy dofinansowanie ze środków unijnych. Obejmujemy opieką firmy, które działają na rynku do 3 roku życia, mogą u nas skorzystać z bardzo taniego wsparcia specjalistycznego – informuje Elżbieta Mazur.
Projekt Inkubator Przedsiębiorczości skierowany jest do przedsiębiorców, których firmy funkcjonują na rynku nie dłużej niż 3 lata, a ich siedziby znajdują się w województwie warmińsko-mazurskim. W pakiecie podstawowym usług proponowanych w Inkubatorze wchodzą usługi księgowe, pomieszczenie biurowe lub usługa wirtualnego biura oraz wsparcie opiekuna biznesowego. Klient decydujący się na pakiet dodatkowy wybiera co najmniej trzy usługi z zakresu doradztwa, PR-u, marketingu, coachingu, mentoringu, doradztwa prawnego, szkoleń oraz usług ICT (technologie informacyjno-komunikacyjne). Udział  w projekcie jest odpłatny, ale proponowane ceny są o wiele niższe, niż w przypadku konkurencji.

Wszechobecny kryzys wywołany epidemią najbardziej dotknął sferę biznesu. Niektóre firmy zawieszały działalność, inne się pozamykały.
- Nasza działalność związana jest z usługami. Teraz firmy w pierwszej kolejności starają się utrzymać płynność finansową i etaty, a dopiero później myślą o możliwościach rozwoju – opowiada Elżbieta Mazur, zapytana o wpływ epidemii na działalność Ad Remu. – Jesteśmy spółką z ograniczoną odpowiedzialnością. Ekonomia nas dotyka. Obecnie epidemia ma na nas duży wpływ, ale musimy dalej pracować, starać się pozyskiwać nowe kontakty i klientów. Oferta szkoleniowa będzie skierowana również do właścicieli firm, którzy potrzebują wsparcia i doradztwa w radzeniu sobie w dobie kryzysu - dodaje Mazur.
Adrianna Kuzko