Czcionka:
Kontrast:
Napisali do nas: Legowiska dla schroniska
data dodania: 19.02.2024
Napisali do nas: Legowiska dla schroniska

16 lutego br. zorganizowaliśmy akcję charytatywną pn. "Legowiska dla schroniska". Własnoręcznie szyliśmy legowiska dla podopiecznych elbląskiego schroniska dla zwierząt. Do akcji chętnie zgłosili się nauczyciele i uczniowie szkoły wchodzącej w skład Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Elblągu przy ulicy Polnej 8a.

W szkole od września działa koło krawieckie, na którym nasi podopieczni uczą się podstaw szycia ręcznego, a także obsługi maszyny do szycia. Młodzi adepci sztuki krawieckiej tylko w tym roku szkolnym własnoręcznie uszyli flagi na święto 11. listopada, kalendarz adwentowy, proste ozdoby choinkowe i walentynkowe serca.

Aby zachęcić uczniów do dalszego rozwoju, nauczycielka plastyki Natalia Boettcher, zorganizowała akcję charytatywną "Szyjemy legowiska dla schroniska". Z udziałem nauczycieli i uczniów klas IV-VIII, w czasie zaledwie 4 godzin, uszyto 11 ciepłych legowisk różnej wielkości!

Nie byłoby to możliwe bez pomocy kierownik Doroty Witkowskiej (SOSW Nr 2) oraz Elżbiety Basiukiewicz (Stowarzyszenie ESWIP), które wyposażyły organizatorów w materiały potrzebne do szycia. W akcji wzięło udział 15 uczniów oraz nauczyciele. Wszystkim osobom które przyczyniły się do tego iż akcja mogła dojść do skutku, organizatorzy składają ogromne podziękowania. Z uwagi na duże zapotrzebowanie elbląskiego schroniska, wiemy już iż działania te zostaną powtórzone niebawem.

Swoim działaniem chciałabym zachęcić także inne placówki do działania, może wspólnego. Wspaniale byłoby gdyby informacja o naszych działaniach mogła ukazać się na łamach miesięcznika, mogłabym w ten sposób podziękować wszystkim uczestnikom i rozpropagować działalność charytatywną.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Elblągu