Czcionka:
Kontrast:
Debata wyborcza w Olsztynie
data dodania: 04.03.2024
Debata wyborcza w Olsztynie

Rada Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Federacja Organizacji Socjalnych zapraszają na otwartą debatę wyborczą, w której uczestniczyć będą organizacje pozarządowe oraz regionalne media. Wydarzenie odbędzie się 18 marca 2024r. (poniedziałek) w sali konferencyjnej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie przy ul. 1 Maja 5, o godz. 12.00.


Organizatorzy chcą w debacie skupić się na sprawach społecznych ważnych dla regionu, w szczególności w obszarze współpracy władz samorządowych z sektorem pozarządowym.


Wydarzenie będzie także transmitowane na żywo na fanpage’u Federacji FOSa oraz nagrywane i upubliczniana przez Partnera Debaty – Telewizję KOPERNIK.


Organizatorzy przekażą 3 poniższe pytania wszystkim Komitetom Wyborczym, które zarejestrowały listy kandydatów do Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
1. W jaki konkretny sposób Komitet będzie współpracował w obszarze rozwoju społ.-gospodarczego województwa z organizacjami pozarządowymi i ich reprezentacjami? Jakie ma propozycje zmian w stosunku do obecnej formuły współpracy?
2. Jaka jest największa wartość (wg Komitetu) ze współpracy samorządu wojewódzkiego z organizacjami pozarządowymi?
3. Jakie stanowisko ma (Komitet) Kandydat / partia / organizacja którą reprezentuje nt. kluczowych dla organizacji zagadnień:
- systemu rozwoju wolontariatu w województwie,
- zwiększania środków finansowych w budżecie samorządu na zadania zlecane organizacjom oraz
wprowadzania umów wieloletnich,
- narzędzi wsparcia, w tym funduszu pożyczkowego i poręczeniowego, klauzul społecznych,
- partycypacji społecznej.


Udział w debacie należy potwierdzić do 14 marca br. e-mailowo: ropwwm@gmail.com lub telefonicznie: 89 523 60 92 / 503 466 700 (osoba do kontaktu: Dorota Olszewska-Jeżowska).