Czcionka:
Kontrast:
Przekaż 1,5% podatku na posiłki dla seniorów!
data dodania: 27.03.2024
Przekaż 1,5% podatku na posiłki dla seniorów!

Bank Żywności w Olsztynie od lat wspiera żywnościowo seniorów. Przekaż 1,5% swojego podatku i dorzuć się do ciepłego posiłku dla osób starszych.


Społeczeństwo w Polsce coraz bardziej się starzeje, a średni wiek Polaków się wydłuża. Prognozuje się, że w 2035 roku kobiety będą średnio żyć 84 lata, a mężczyźni 77 lat. Opracowania przygotowane Eurostat mówią, że do 2035 roku liczba ludności w Polsce zmniejszy się o ponad 5%, a seniorów w kraju będzie o 143% więcej niż obecnie.


Dane Polskiego Komitetu Europejskiej Sieci Przeciwdziałania Ubóstwu wskazują, że w skrajnym ubóstwie żyje około 250 tys. seniorów. W 2021 roku zagrożonych ubóstwem było 19 proc. osób w wieku 65+.


Systematycznie rośnie także udział osób starszych wśród osób korzystających z pomocy żywnościowej od 64 tys. w 2015 r. do 157 tys. w 2021 r.


Bank Żywności w Olsztynie dla seniorów


Seniorzy są jedną z najuboższych grup społecznych w Polsce, co sprawia, że wielu z nich szuka oszczędności, niekiedy rezygnując z pełnowartościowych posiłków. Dlatego Bank Żywności w Olsztynie od lat konsekwentnie wspiera żywnościowo seniorów. Teraz także Ty możesz ich wesprzeć!


Zarówno dane dotyczące starzenia się społeczeństwa, jak i liczby wskazujące, że coraz więcej osób w wieku 65+ korzysta z pomocy żywnościowej, mówią, że rola instytucji pomocowych, takich jak Bank Żywności w Olsztynie, będzie rosnąć.


Bank Żywności w Olsztynie od dawna wspiera seniorów. Wśród organizacji, które odbierają żywność od Banku, są organizacje, które na co dzień zajmują się opieką nad seniorami. W sumie Bank przekazuje żywność do 240 organizacji z województwa warmińsko-mazurskiego, m.in. Olsztyna, Ełku, Mrągowa.


Oprócz systematycznego wsparcia seniorów Bank organizuje także cykliczne akcje. W trakcie pandemii koronawirusa, kiedy większość osób starszych ograniczyła aktywność, Bank przygotował i rozdystrybuował wśród kilkudziesięciu seniorów Olsztyna ponad 3000 pełnowartościowych posiłków. Akcję Zupa powtórzyliśmy także przy wsparciu Fundacji Citi Handlowy oraz sieci handlowej Auchan i ugotowaliśmy wówczas 7500 posiłków!


Dorzuć się do posiłku dla seniora


Zbliża się ostateczny termin rozliczenia z fiskusem. Ci z Państwa, którzy zastanawiają się, na co przeznaczyć swój 1,5% podatku, mogą wesprzeć Bank Żywności w Olsztynie i dzięki temu dorzucić się do pomocy żywnościowej, którą organizujemy dla seniorów.


KRS Banku: 0000029900


Niech jesień życia będzie godna, a nie głodna!

tekst nadesłany