Czcionka:
Kontrast:
Warto budować relacje w rodzinie
data dodania: 22.06.2020
Warto budować relacje w rodzinie

„Rodzina to siła” to główne przesłanie projektu, którego działania rozpoczną się w już w lipcu w salach edukacyjno-animacyjnych Pracowni 3 Pokoje w Elblągu. Właśnie trwa rekrutacja uczestników do drugiej edycji programu wsparcia pn. „Laboratorium Rodziny 2”.

W harmonogramie projektu przewidziano warsztaty rozwojowo-edukacyjne dla rodziców i dzieci w ramach Akademii Mądrego Rodzica oraz Klubu Genialnych Dzieci, zaplanowano liczne zajęcia artystyczne, wyjazdy integracyjne dla całych rodzin, weekendowe spotkania w ramach zajęć pn. „Dzika Rodzina” oraz „Twórcza Rodzina” - wymienia koordynatorka projektu. -  Uczestnicy projektu otrzymają wsparcie m.in. psychologa, pedagoga i coacha. A wszystko to realizowane będzie w wyjątkowym, twórczym miejscu, które przez ostatni rok gościło grupę cudownych rodziców i ich dzieci w ramach pierwszej edycji działania.  Jak było do tej pory możecie sprawdzić na oficjalnym profilu FB Spółdzielni Socjalnej IDEA: https://www.facebook.com/SpoldzielniaSocjalnaIDEA/

To wszystko czeka bezpłatnie na chętnych elblążan, którzy zdecydują się wziąć udział w projekcie „Laboratorium Rodziny 2”. Realizatorzy zapraszają całe rodziny reprezentowane przez osobę dorosłą, która spełnia minimum jedno z poniższych kryteriów: samotnie wychowuje dzieci, ma trójkę pociech lub więcej, jest osobą bezrobotną bądź nieaktywną zawodowo, reprezentuje rodzinę korzystającą ze świadczeń pomocy społecznej bądź Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa, jest osobą niepełnosprawną lub rodzicem dziecka z niepełnosprawnością. To dla nich oraz ich dzieci zaplanowano cykl działań skoncentrowanych na nauce wzajemnego zrozumienia i szacunku, wzmacnianiu bliskości czy budowaniu wzajemnych relacji. A wszystko to w ramach aktywnego działania i doświadczania. Rekrutacja trwa do 10 lipca!

Osoby zainteresowane zgłoszeniem swojej rodziny do projektu powinny wypełnić formularz dostępny w biurze projektu przy ulicy Fromborskiej 2A, codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-16.00. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu telefonicznego z opiekunami pod numerem: 798 905 533 lub e-mailowego: laboratorium.rodziny@idea.elblag.pl Formularz zgłoszeniowy oraz Regulamin dostępny jest także w wersji do pobrania na stronie www.idea.elblag.pl.

Projekt „Laboratorium Rodziny 2” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego