Czcionka:
Kontrast:
Ostatnie dni na zgłoszenie pamiątki z Warmii i Mazur
data dodania: 29.06.2020
Ostatnie dni na zgłoszenie pamiątki z Warmii i Mazur

Tylko do 30 czerwca przyjmowane są zgłoszenia w konkursie  „Pamiątka regionu Warmii i Mazur”. Ideą jest wyróżnienie oryginalnych przedmiotów, które jednoznacznie kojarzą się z Warmią i Mazurami oraz stanowią atrakcyjną pamiątkę z wizyty w naszym regionie.

- Nasz region może pochwalić się unikatowymi walorami, które koniecznie musimy wyeksponować - mówi Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa. - Dzięki tej inicjatywie staramy się docenić artystów oraz wszystkich dostrzegających piękno naszego województwa. Bardzo trudno jest bowiem stworzyć przedmiot, który odzwierciedla charakter zróżnicowanego pod różnymi względami regionu. Poszczególne pamiątki trafiają następnie nie tylko do turystów, ale cieszą się wielką popularnością również wśród naszych mieszkańców.

Technika wykonania prac jest dowolna, może to być m.in. rzeźba, płaskorzeźba, grafika, wyrób plecionkarski, kowalski czy innej dziedziny rękodzieła artystycznego.

Laureaci otrzymają nagrody pieniężne w łącznej kwocie 10 tys. zł. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 czerwca 2020 roku, natomiast ostateczne rozstrzygnięcia poznamy w terminie do 20 sierpnia 2020 roku.

Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy dostępne są tutaj