Czcionka:
Kontrast:
Pasłęk. Ratusz dla wolontariuszy, stowarzyszeń i turystów
data dodania: 23.07.2020
Pasłęk. Ratusz dla wolontariuszy, stowarzyszeń i turystów

W wyremontowanym, liczącym 700 lat, ratuszu miejskim powstało Pasłęckie Centrum Integracyjne. Będzie ono miejscem spotkań wolontariuszy, lokalnych stowarzyszeń i grup, także tych nieformalnych, które z jego pomieszczeń i wyposażenia skorzystają za darmo. Od dwóch tygodni funkcjonuje tutaj także lokalna informacja turystyczna.

Często słyszałem od mieszkańców opinie, że w Pasłęku potrzebne jest miejsce, które nie będzie znajdowało się pod okiem władzy. Takie miejsce, w którym ludzie zechcą się zebrać, porozmawiać, zrobić coś dobrego dla siebie nawzajem, dla społeczności lokalnej. Tego im brakowało. Siedemsetletni ratusz dawniej służył władzom tego miasta, teraz oddajemy go mieszkańcom. Wierzę, że to centrum wzmocni nasz kapitał społeczny i będzie promowało miasto i gminę Pasłęk – mówił podczas uroczystego otwarcia Pasłęckiego Centrum Integracyjnego Wiesław Śniecikowski, burmistrz tego miasta.

Centrum działać będzie od poniedziałku do soboty, od godz.10 do godz. 18. Są już pierwsi jego użytkownicy.

- Naszą siedzibą był do tej pory malutki pokoik, tutaj nasze stowarzyszenie będzie mogło rozwinąć skrzydła. To miejsce z duszą i bardzo podoba nam się to, że będą mogły z niego korzystać także stowarzyszenia nieformalne, do tego nieodpłatnie - mówi Joanna Strzelecka ze Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie w Pasłęku, a zarazem koordynatorka Klubu Integracji Społecznej.

Cały artykuł przeczytasz na portel.pl

Fot. Anna Dembińska/portel.pl