Czcionka:
Kontrast:
Od natury do rynku pracy
data dodania: 18.08.2020
Od natury do rynku pracy

Jesteś w wieku 18-29 lat? Nie uczysz się i nie pracujesz? Mieszkasz na terenie województwa warmińsko-mazurskiego lub podlaskiego? Jeżeli 3 razy odpowiedziałeś TAK, to zapraszamy Cię do wzięcia udziału w innowacyjnym projekcie, którego celem jest włączenie w rynek pracy i profesjonalny rozwój osobisty uczestników.

Projekt FOLM (From Outdoors to Labour Market)jest realizowany przez Bank Żywności w Olsztynie na podstawie innowacyjnej metody aktywizacji młodych osób opracowanej przez Uniwersytet w Edynburgu - Outdoor Learning, czyli kształcenie i rozwój osobisty w kontakcie z naturą. Uczestnicy projektu skorzystają z innowacyjnych środków, które pomogą im odnaleźć ukryte talenty, mocne strony, wzmocnią umiejętności miękkie, takie jak poczucie własnej wartości i wzmocnią postawę wobec zatrudnienia. Ponadto nauczą się radzenia sobie ze stresem, zarządzania czasem, kreatywności, zachowań asertywnych, współpracy w grupie, budowania pozytywnych relacji z ludźmi czy nabywania kompetencji przywódczych.

Udział w projekcie FOLM podzielony jest 3 etapy:

  1. Outdoor Learning – wyjście w teren z trenerami (7-dniowa ekscytująca przygoda na Warmii i Mazurach z elementami trekkingu, z doświadczonymi trenerami z zakresu szkoleń w kontakcie z naturą).
  2. Coaching - praca indywidualna z trenerem personalnym, który pomoże w budowaniu własnej ścieżki życiowej i zmobilizuje do działania (5-6 tygodni).
  3. Mentoring – dostęp do innowacyjnej platformy internetowej skupiającej przedstawicieli biznesu, którzy za jej pośrednictwem rekrutować będą pracowników spośród uczestników projektu FOLM jak również pomoc w dostępie do edukacji, szkoleń, zatrudnienia, tak aby młody człowiek mógł odbudować pewność siebie, zwiększyć samoocenę, dokształcić się, a następnie znaleźć pracę (spotkania raz w miesiącu przez pół roku).

Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne, a organizatorzy zapewniają sprzęt, ekwipunek oraz wyżywienie podczas wyjść plenerowych.

Więcej na temat projektu i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie Projektu FOLM. Informacji udziela również specjalista ds. rekrutacji projektu Outdoor Learning, Eweliną Stachyrą pod nr tel. 698 345 652 lub mailowo: folm.rekrutacja@bankizywnosci.pl. Zainteresowanych zachęcamy również do obejrzenia filmu promocyjnego projektu i odwiedzenia Facebooka.

Projekt jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię za pośrednictwem Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) oraz Norweskiego Funduszu Grantowego dla Młodzieży.