Czcionka:
Kontrast:
Odpowiedzialnie, społecznie i… po elbląsku
data dodania: 23.12.2019
Odpowiedzialnie, społecznie i… po elbląsku

Akademia Młodego Piłkarza EL-Futbol Elbląg, Dom pod Cisem, Hospicjum Elbląskie – to zaledwie kilka grup, które mogą liczyć na wsparcie Grupy Finansowej ECF. – Czerpiemy radość z tego, że możemy pomagać innym. Czujemy się odpowiedzialni społecznie – mówi Michał Jachimowicz, prezes ECF.

Szumnie mówi się o społecznej odpowiedzialności biznesu, o jej idei, oddziaływaniu czy koncepcji. Jednak najważniejszy przekaz, który powinien płynąć z takiego zachowania firm. Powinien on być dostosowany do lokalnych potrzeb, a także możliwości danego biznesu. Tak właśnie jest w Elblągu, gdzie organizacje i lokalne akcje wspiera Grupa Finansowa ECF.

- Impuls, sygnał czy też informacja o potrzebie nie zawsze wychodzi od kierownictwa – przyznaje Michał Jachimowicz. – Często to nasi pracownicy przychodzą z informacją, że coś się dzieje, że ktoś potrzebuje wsparcia i… po prostu działają. Czasami jest to wsparcie finansowe płynące z naszej firmy, a czasami każdy indywidualnie włącza się w zakupy. Tak na przykład było w przypadku akcji „Szlachetna Paczka”.

W elbląskim biurze ECF znajduje się okazała ściana z podziękowaniami. Przynoszą je m.in. szkoły, przedszkola, domy opieki społecznej czy organizacje pozarządowe.

- Stałą, comiesięczną opieką objęliśmy dziecięcy klub piłkarski oraz budowę Domu pod Cisem. Dlaczego? Radość dzieci jest dla nas bezcenna! A w przypadku Domu pod Cisem – doceniamy ideę działań ukierunkowanych na powrót osób znajdujących się poza rynkiem pracy. Naszą uwagę zwróciła także renowacja pięknego budynku – mówi Michał Jachimowicz.

Warto podkreślić lokalny patriotyzm Grupy Finansowej ECF. Firma dofinansowała wydanie książki o historii kina w Elblągu.

- Nasze korzenie są z Elbląga, więc nie mogło być inaczej – podkreśla prezes. – Inicjatywy były bardzo ciekawe, chcieliśmy w ten sposób dołożyć swoją małą cegiełkę w zachowanie pamięci o interesujących miejscach w naszym mieście.

Sylwia Warzechowska