Czcionka:
Kontrast:
Dobre praktyki integracji dzieci cudzoziemskich
data dodania: 14.09.2020
Dobre praktyki integracji dzieci cudzoziemskich

„System wsparcia cudzoziemców przebywających na terenie województwa warmińsko-mazurskiego w obszarze adaptacji i integracji społecznej” to program realizowany przez Caritas i Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego, mający na celu zapewnienie kompleksowych usług integracyjnych dla obywateli państw trzecich w województwie warmińsko-mazurskim. W ramach projektu zorganizowana została konferencja dotycząca integracji dzieci cudzoziemskich.

Konferencja odbędzie się 16.09.2020r. w Olsztynie, w hotelu Warmiński Hotel & Conference. Początek zaplanowany jest na godzinę 10.30, koniec na 15.30. W trakcie przewidziana jest 45-minutowa przerwa obiadowa.

Na konferencji zostaną poruszone następujące aspekty: Przeciwdziałanie dyskryminacji i wykluczeniu dzieci z doświadczeniem migracyjnym. Dobre praktyki w integracji dzieci cudzoziemskich, odmienność kulturowa w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i w szkole -praca z dziećmi z doświadczeniem migracji. Dobre praktyki w integracji dzieci cudzoziemskich, dwujęzyczność i zróżnicowanie językowe w szkole – jak wspierać uczniów dwujęzycznych? Dobre praktyki w integracji dzieci cudzoziemskich, Dobre praktyki w zakresie integracji dzieci cudzoziemskich na przykładzie implementacji pakietów powitalnych dla dzieci oraz konkursu dla dzieci „Witaj w naszej klasie”. Prezentacja podręcznika dla osób pracujących z migrantami. Tematy będą wyjaśnione na podstawie przykładów w krajów Europy Zachodniej.

Udział w konferencji można zgłosić poprzez wypełnienie formularza, który dostępny jest tutaj.

oprac. np