Czcionka:
Kontrast:
Dzieci mają nowy plac zabaw
data dodania: 22.09.2020
Dzieci mają nowy plac zabaw

Niedaleko od miejscowości Komorniki, w Malinowie (gm. Działdowo), w części budynku udostępnionym przez Zespół Szkół w Malinowie, działa Klub Dziecięcy, prowadzony przez spółdzielnię Przyjaciele. Trzy młode kobiety po studiach pedagogicznych, stworzyły dla siebie miejsca pracy i miejsce opieki dla dzieci do 3 roku życia. To czego brakowało to stacjonarny plac zabaw.

Dziewczyny, każdego dnia wynosiły mobilne zabawki na zewnątrz i po zabawie, wnosiły je z powrotem do budynku. Niestety spółdzielnia nie miała środków finansowych, aby wybudować plac zabaw, zakupić i postawić solidne ogrodzenie, wyrównać teren, zasiać trawę i kwiaty, a także zakupić i zamontować potrzebne zabawki. Dzięki założeniu grupy nieformalnej, udało się pozyskać dofinansowanie na zakup i montaż zabawek, ze środków programu mikrodotacji „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Warmia Mazury Lokalnie 4“. Pozostała najtrudniejsza praca do wykonania, związana z zagospodarowaniem terenu pod plac zabaw i ogrodzeniem.

Spółdzielnia socjalna Przyjaciele zwróciła się o pomoc do Spółdzielni Wspólna Idea. Pan Waldemar Wenzelewski, Prezes Wspólnej Idei bardzo chętnie zaoferował pomoc. Jak powiedział z uśmiechem: „Czasem można przecież zrobić coś za darmo“. Przyjechali całą ekipą drugiego dnia, zaprojektowali ogrodzenie placu, dokonali niwelacji terenu. Kolejne dni upłynęły na budowie ogrodzenia, zasianiu trawy i drobnych nasadzeniach, a także budowie ogrodzenia otaczającego plac zabaw.

Rezultatem jest stacjonarny i bezpieczny plac zabaw, w którym dzieci z Klubu Dziecięcego Przyjaciół Myszki Miki uczą się poprzez zabawę i wesoło spędzają czas.

Dzięki takim gestom, mała firma lokalna rozwiązała swój największy problem i dostała impuls do dalszego rozwoju.

Joanna Czułowska