Czcionka:
Kontrast:
Przedsiębiorstwa społeczne. Pomysły na biznes i dobre praktyki
data dodania: 27.11.2020
Przedsiębiorstwa społeczne. Pomysły na biznes i dobre praktyki

Już 1 grudnia (wtorek) Stowarzyszenie ESWIP zaprasza na kolejne webinarium z cyklu „25 lat pasjonatów i ekspertów”. Spotkanie poświęcone będzie tematowi przedsiębiorstw społecznych. Podczas spotkania nie zabraknie solidnej porcji inspiracji, odrobinę historii i odpowiedzi na pytania uczestników.

W programie webinarium:

  • Czym jest przedsiębiorstwo społeczne z definicji?
  • Nuta historii.
  • Działania biznesowe i społeczne podmiotów ekonomii społecznej – przykłady.
  • Przedsiębiorstwa społeczne w subregionie elbląskim - dobre praktyki.
  • Czy trudno być przedsiębiorcą społecznym?


Webinarium poprowadzi Katarzyna Ciszewska - związana z III sektorem od 15 lat. Doradca kluczowy dla grup inicjatywnych i organizacji planujących działalność ekonomiczną, towarzyszy także w rozwoju przedsiębiorstwom społecznym, bierze udział w Komisjach Oceny Wniosków. Z wykształcenia pracownik socjalny, doradca zawodowy, ukończyła studia podyplomowe z zakresu  ekonomii społecznej i HR.


Na webinarium zapraszamy we wtorek 1 grudnia 2020 o godzinie 10:00. Aby wziąć w nim udział, należy skorzystać z linku: https://eswip.clickmeeting.com/przedsiebiorstwa-spoleczne-pomysly-na-biznes-i-dobre-praktyki?_ga=2.241432193.221938335.1606372876-573691853.1593064144

W tym roku zapraszamy również na spotkania:

  • 15.12.2020 - O czym należy pamiętać przygotowując wniosek o dotację – garść praktycznych wskazówek - Dagmara Bielawska,
  • 29.12.2020 - Miejsca aktywności lokalnej – idea, finansowanie, inspiracje - Maciej Bielawski.

Cykl 25 webinariów pod hasłem „25 lat pasjonatów i ekspertów" organizowany jest z okazji 25-lecia Stowarzyszenia ESWIP. Przez ten cały czas uczymy się eksperckości współpracując z organizacjami pozarządowymi, samorządem, środowiskami lokalnymi, rozwijając swój osobisty potencjał i podejmując nowatorskie rozwiązania.
Z okazji jubileuszu dzielimy się naszą wiedzą. W trakcie spotkań, które ze względu na trwającą epidemię koronawirusa odbywają się w formie online. prezentujemy różnorodne dobre praktyki i inspiracje. Dzielimy się wiedzą pozwalającą rozwijać Wasze organizacje i wprowadzać zmiany społeczne w Waszych środowiskach lokalnych.
Informacje o spotkaniach i linki do nich będą dostępne na stronie internetowej i Facebooku Stowarzyszenia.