Czcionka:
Kontrast:
Otwarcie Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny
data dodania: 30.01.2021
Otwarcie Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny

Konferencja otwierająca Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny odbędzie się już w piątek, 5 lutego. Jakie działania planowane są w ramach Programu? Jak będą mogły się w nie włączyć organizacje pozarządowe, ich partnerzy, aktywistki i aktywiści? Kim dziś jest “aktywna obywatelka / aktywny obywatel”? – to główne zagadnienia, którym poświęcone będzie wydarzenie.

Transmisję części plenarnej konferencji (10.00-13.00) będzie można obejrzeć na Facebooku (na profilu Programu i na stronie wydarzenia) oraz na kanale Programu na YouTube.

Sesja otwierająca

Konferencję otworzą: prezeska i prezesi organizacji realizujących Program, dyrektorka Programu, Ambasador Królestwa Norwegii w Polsce oraz przedstawicielka Biura Mechanizmów Finansowych w Brukseli.

O tym, co dziś znaczy “być aktywną obywatelką / aktywnym obywatelem”, rozmawiać będą: Krystyna Paszko (inicjatywa pomocy ofiarom przemocy domowej "Rumianki i bratki"), Katarzyna Bierzanowska (inicjatywa Pełnoprawna), Igor Horków (Związek Ukraińców w Polsce Oddział w Przemyślu) i Bart Staszewski (Stowarzyszenie Marsz Równości w Lublinie).

Więcej informacji znajdziesz tutaj