Czcionka:
Kontrast:
Webinarium: Spółdzielnie socjalne osób prawnych
data dodania: 02.02.2021
Webinarium: Spółdzielnie socjalne osób prawnych

Już 10 lutego 2021 (środa) o godz. 10.00 Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Elblągu, prowadzony przez Stowarzyszenie ESWIP, zaprasza do udziału w webinarium poświęconym zakładaniu spółdzielni socjalnych osób prawnych. Uczestnicy dowiedzą się, mi.in. poprzez prezentację dobrych praktyk, jakie możliwości otwiera tworzenie i prowadzenie przedsiębiorstw społecznych zakładanych przez jednostki samorządu terytorialnego, organizacje pozarządowe i kościelne osoby prawne.


Do udziału w seminarium OWIES zaprasza przedstawicieli samorządów, ich jednostek (ośrodków pomocy społecznej, powiatowych centrów pomocy rodzinie), organizacji pozarządowych oraz osoby fizyczne zainteresowane tematyką seminarium z powiatów: braniewskiego, elbląskiego, Miasta Elbląga, iławskiego oraz ostródzkiego.

Zakres tematyczny:

  • spółdzielnia socjalna jako podmiot ekonomii społecznej,
  • zakładanie i funkcjonowanie spółdzielni socjalnych osób prawnych,
  • prezentacja dobrych praktyk:
    - Mateusz Sobieszczuk  - Prezes Spółdzielni Socjalnej „Sąsiedzi”,
    - Maciej Chaberski – Wiceburmistrz Gminy Kępice,
  • pytania i odpowiedzi uczestników. 

Prowadząca:
Edyta Karpińska - animatorka i doradczy w Inkubatorze Przedsiębiorczości Społecznej w Braniewie w ramach projektu OWIES Elbląg z bogatą praktyką w pracy ze środowiskami lokalnymi; ukończyła Szkołę Umiejętności Liderskich i Animatorów Społecznych; prywatnie miłośniczka literatury sensacyjnej i fantastycznej, lubi żeglarstwo, wycieczki rowerowe i kontakt z przyrodą.

Więcej informacji znajdziesz tutaj