Czcionka:
Kontrast:
Cudze chwalicie, Warmię i Mazury poznajcie!
data dodania: 16.02.2021
Cudze chwalicie, Warmię i Mazury poznajcie!

Targes.pl to portal promujący sprzedaż unikalnych produktów i usług przedsiębiorstw społecznych z województwa warmińsko-mazurskiego. Głównym założeniem jest pośrednictwo i łączenie producentów z nabywcami. - Klient, który szuka nietuzinkowych, ręcznie tworzonych przedmiotów znajdzie tutaj coś dla siebie - mówi Arkadiusz Jachimowicz, prezes Stowarzyszenia ESWIP, które prowadzi portal.

Targes.pl to miejsce dla każdego, zarówno dla producenta jak i klienta. Rejestracja przedsiębiorstwa jest darmowa, a proces trwa zaledwie kilka minut. Wystarczy podać podstawowe dane działalności, dane kontaktowe oraz zdjęcia i opisy produktów. Zgłoszenie zostaje przesłanie do administratora, który w ciągu jednego dnia roboczego aktywuje konto. Od momentu potwierdzenia rejestracji przedsiębiorstwo zostaje objęte bezpłatną promocją i możliwością zwiększenia sprzedaży swoich produktów lub usług.

Na portal może wejść każdy. Trzy najważniejsze działy złożone z przedsiębiorstw społecznych, produktów i usług pozwalają na swobodne poruszanie się po stronie, a do znalezienia konkretnej rzeczy służy wyszukiwarka. Produkty i usługi posiadają zdjęcia, opisy oraz dane producenta.

Nowy design

Odpowiadając na potrzeby klientów i przedsiębiorców strona Targes.pl zmieniła swój wygląd. Budowa strony została dostosowana do aktualnie panujących trendów, serfowanie po stronie jest jeszcze bardziej przyjemnie ze względu na jej intuicyjny układ.

– Postanowiliśmy iść z duchem czasu i odświeżyć stronę. To użytkownicy podpowiadali nam, co należy dodać, aby portal był jeszcze bardziej atrakcyjny – mówi Arkadiusz Jachimowicz.

Nowa szata graficzna jest miła dla oka, dodatkowe zakładki mają ułatwić szukanie oraz przedstawiają nowe możliwości. Jedną z nich jest Sklep Wysyłkowy posiadający listę produktów, które można zamówić bezpośrednio od Targes.pl. Ważnym elementem dla producentów jest pozycjonowanie na stronie. Produkty i usługi posiadają opcję „lubię to”. Klient oznaczając w ten sposób wybraną rzecz sprawia, że pozycja producenta jest coraz wyższa.

– Jest to celowy zabieg, ponieważ chcemy dać możliwość klientom wyrażenia swojej opinii, a przedsiębiorstwa widząc zainteresowanie swoimi produktami mogą w sposób uczciwy rywalizować o lepsze pozycjonowanie na przykład dodając nowe produkty, zdjęcia i opisy – dodaje Arkadiusz Jachimowicz.

Zobacz na własne oczy!

Targes.pl to nie tylko portal internetowy, to również możliwość zrobienia zakupów w sklepie stacjonarnym, który znajduje się w Domu pod Cisem w Elblągu przy ulicy Stawidłowej 3. Specjalnie wydzielona strefa „Targes.pl” zawiera produkty wybranych przedsiębiorstw i rękodzielników. Można znaleźć tam między innymi ręcznie szyte ubrania dla dzieci od „MamyTaty”, soki i syropy Spółdzielni Socjalnej „Herbarium” czy wreszcie torby wykonane przez uczestników Elbląskiego Centrum Integracji Społecznej, uczących się zawodu właśnie w Domu pod Cisem.

– Sklep Społeczny w Domu pod Cisem posiada wspaniały klimat. Sklep składa się z trzech stref: charytatywnej, rzeczy używanych oraz strefy Targes.pl – mówi Olga Porożyńska,  instruktorka Elbląskiego Centrum Integracji Społecznej. – Strefa Targes.pl wyróżnia się wspaniałymi produktami. Ich piękno polega na tym, że są robione własnoręcznie. Takich produktów nie można znaleźć w marketach. Aktualnie w strefie znajdują się produkty przedsiębiorstw społecznych, rękodzielników i rzemieślników. Każdy z nich swoją działalność prowadzi w województwie warmińsko-mazurskim sprzedając produkty w Internecie lub w swoich lokalach.

– Biorąc pod uwagę idee, jaką jest promowanie unikalnych produktów Warmii i Mazur stworzyliśmy miejsce, w którym w jednym miejscu można nabyć te wszystkie wspaniałe rzeczy. Dzięki atrakcyjności obiektu, jakim jest Dom pod Cisem, możemy zapewnić nie tylko sprzedaż, ale i promocję. Produkty wystawiane są również podczas wszystkich wydarzeń, o których można dowiedzieć się z naszego profilu na Facebooku – podsumowuje Justyna Duks, szefowa Domu pod Cisem.  

Promocja warta świeczki

Targes.pl to aktualnie blisko 100 podmiotów promujących łącznie ponad 180 produktów i usług. Od 2012 roku, w momencie powstania projektu Targes.pl, setki zadowolonych klientów polecało ten serwis. W ciągu ośmiu lat przedsiębiorcy utwierdzili się w przekonaniu, że warto się zarejestrować na stronie i korzystać z darmowej promocji. W tym roku dodatkowo powstała strefa stacjonarna w sklepie społecznym w Domu Pod Cisem, która ma za zadanie reklamować i zwiększać sprzedaż wybranych produktów przedsiębiorstw społecznych.

Podsumowując, jeżeli szukasz unikalnych produktów Warmii i Mazur lub jesteś rękodzielnikiem, rzemieślnikiem albo prowadzisz przedsiębiorstwo to wejdź na stronę www.targes.pl i przekonaj się, że jest tam wszystko, czego potrzebujesz.

Mateusz Jachimowicz