Czcionka:
Kontrast:
Jadłodzielnia wraca na ulicę Związku Jaszczurczego w Elblągu
data dodania: 28.02.2021
Jadłodzielnia wraca na ulicę Związku Jaszczurczego w Elblągu

- Jadłodzielnia wraca na ulicę Związku Jaszczurczego - informuje Bank Żywności w Elblągu. Miejsce, w którym stanie będzie objęte monitoringiem, a Zarząd Budynków Komunalnych zapewni dostęp energii elektrycznej. 

Jadłodzielnia została uruchomiona po długiej przerwie, w dniu 4 grudnia 2020 r. w hotelowcu przy ul. Związku Jaszczurczego 17 w Elblągu. Niestety, niedługo później lodówka, w której można było zostawić jedzenie dla potrzebujących zniknęła z uwagi na decyzję ZBK w Elblągu. Trafiła do siedziby Banku Żywności przy przy ul. Franciszka Stefczyka 7/8. Był to jednak problem. Dostęp do lodówki był tam możliwy w godzinach pracy stowarzyszenia, a więc do godz. 14.00. Z obserwacji wynikało, że osoby potrzebujące korzystały z jadłodzielni przede wszystkim późnym wieczorem i nocą, co wynika z chęci zachowania anonimowości. Właściciel hotelowca, ZBK w Elblągu chciał zainstalować domofon przy wejściu do budynku, a jednocześnie zrezygnował z utrzymywania w tym miejscu portiera (ochroniarza), który przez wiele ostatnich lat dbał o porządek i bezpieczeństwo. To też było bezpośrednią przyczyną zabrania lodówki. Jadłodzielnia wróci jednak na swoje miejsce. 

Sprawą zainteresował się osobiście pan Jacek Migdalski, dyrektor ZBK, który, jak się okazało, nie wiedział, że założenie domofonu będzie miało takie konsekwencje. Więcej informacji znajdziesz na stronie PortEl.pl