Czcionka:
Kontrast:
Dom Sąsiedzki startuje 16 marca
data dodania: 02.03.2021
Dom Sąsiedzki startuje 16 marca

Stowarzyszenie ESWIP jest bardzo blisko związane z elbląską dzielnicą Zawodzie. Tam znajduje się Dom pod Cisem, w którym prowadzimy Centrum Integracji Społecznej, sklep społeczny i hostel. Z początkiem marca 2021 ruszamy z działaniami w ramach projektu Aktywne Zawodzie.

Całemu przedsięwzięciu przyświeca idea partnerstwa dzielnicowego - zaprosimy do jego współtworzenia wszystkie podmioty i mieszkańców Zawodzia zainteresowanych działaniami na rzecz dzielnicy. Raz do roku będzie odbywać się konferencja dzielnicy w celu wspólnego badania jej potrzeb i zbierania pomysłów, które po przedyskutowaniu ich z lokalnym samorządem przekuwać będziemy w działania.

Partnersko będziemy budować także relacje w Domu Sąsiedzkim. Razem z mieszkańcami zorganizujemy warsztaty – tak, by każdy znalazł dla siebie coś ciekawego. Otworzymy przed nimi drzwi pracowni kreatywności – cyklu zajęć dla dzieci i rodzin. Zainicjujemy współpracę sąsiadów przy upiększaniu podwórek. Zaprosimy mieszkańców do współorganizacji cyklu wydarzeń, m.in. targów wymiany przedmiotów, tworzenia ogrodu społecznego, organizacji kina pod chmurką i pikników sąsiedzkich. Chcemy, by fanpage Aktywne Zawodzie pełnił przy tym rolę dzielnicowego portalu informacyjnego.

Członkowie partnerstwa i aktywni mieszkańcy, korzystając ze szkoleń, podniosą swoje umiejętności komunikacyjne i przywódcze. Podczas otwartych spotkań będziemy dyskutować o ważnych sprawach związanych z dzielnicą, jakością życia w mieście oraz współpracą.

Pierwsze zajęcia dla Zawodzian odbędą się 16 marca 2021. Szczegóły na fanpage’u Domu Sąsiedzkiego: https://www.facebook.com/DomSasiedzkipodCisem

Jak się z nami skontaktować?
ul. Stawidłowa 3

82-300 Elblag

+48 519 497 685

domsasiedzki@eswip.pl