Czcionka:
Kontrast:
Webinarium. Rozwój lokalny na obszarach wiejskich w oparciu o potencjał mieszkańców i zasoby lokalne
data dodania: 19.03.2021
Webinarium. Rozwój lokalny na obszarach wiejskich w oparciu o potencjał mieszkańców i zasoby lokalne

Polskie wsie mają za sobą wieloletnią i burzliwą historię. Dziś gama możliwości jest nieskończona niezależnie od budżetu, jeśli tylko umie się docenić lokalny potencjał i zasoby. A o tym będzie można się dowiedzieć na kolejnym webinarium.

 

W programie:

- Rozwój lokalny kierowany przez społeczność
- Czynniki rozwoju lokalnego
- Potencjał i zasoby lokalne
- Dobre praktyki - wioski tematyczne, zagrody edukacyjne, PES

 

Webinarium poprowadzi Edyta Karpińska - ekspert i praktyk w zakresie animacji społecznej, wspierania lokalnych społeczności w rozwoju i tworzeniu pomiotów ekonomii społecznej. Prywatnie miłośniczka literatury sensacyjnej i fantastycznej. Lubi żeglarstwo, wycieczki rowerowe i otaczającą nas przyrodę. Swoją przygodę z rozwojem lokalnym zaczęła od członkostwa w Kole Gospodyń Wiejskich i Warsztatach Ożywienia Gospodarczego powiatu braniewskiego. Od 10 lat pracuje ze społecznościami powiatu braniewskiego.


Na webinarium zapraszamy we wtorek 23.03.2021 o godzinie 10:00. Aby wziąć w nim udział, należy skorzystać z linku: https://eswip.clickmeeting.com/rozwoj-lokalny-na-obszarach-wiejskich-w-oparciu-o-potencjal-mieszkancow-i-zasoby-lokalne

 

Cykl 25 webinariów pod hasłem „25 lat pasjonatów i ekspertów" organizowany jest w związku z 25 jubileuszem Stowarzyszenia ESWIP. Przez ten czas zdobywaliśmy wiedzę poprzez współpracę z organizacjami pozarządowymi, samorządem, środowiskami lokalnymi, rozwijając swój osobisty potencjał i podejmując nowatorskie rozwiązania. Z okazji 25-lecia postanowiliśmy podzielić się naszą wiedzą. Podczas spotkań realizowanych w formie zdalnej z uwagi na wciąż panującą pandemię koronawirusa prezentujemy różnorodne dobre praktyki oraz inspiracje.

 

Informacje o spotkaniach i linki do nich będą dostępne na stronie internetowej i Facebooku Stowarzyszenia.