Czcionka:
Kontrast:
Wielkanocne zakupy w Domu pod Cisem
data dodania: 31.03.2021
Wielkanocne zakupy w Domu pod Cisem

Świąteczne stroiki, wiosenne dekoracje, a także nietuzinkowe podarunki – to wszystko znajdziesz w Sklepie Społecznym w Domu pod Cisem przy ul. Stawidłowej 3 w Elblągu. Kupując produkty wytwarzane przez podmioty ekonomii społecznej (czyli fundacje, stowarzyszenia, spółdzielnie socjalne) dajesz szansę na zatrudnienie osobom w trudnych sytuacjach życiowych, co jest ważne szczególnie teraz, w okresie pandemii.

 

- W przedsiębiorstwach społecznych obok zysku ważny jest człowiek, perspektywa jego rozwoju, odnalezienia swojego miejsca w życiu - podkreśla Katarzyna Ciszewska z Ośrodka Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Elblągu prowadzonego przez Stowarzyszenie ESWIP.

A Ty, kupując produkty wytwarzane przez podmioty ekonomii społecznej, wspierasz ekonomię społeczną i pozwalasz stanąć na nogi tym, którym trudniej w życiu.

- Sklep Społeczny w Domu pod Cisem posiada wspaniały klimat  – mówi Justyna Duks, szefowa Domu pod Cisem. – Należąca do sklepu Strefa Targes.pl wyróżnia się unikalnymi produktami. Ich piękno polega na tym, że są robione własnoręcznie. Takich produktów nie można znaleźć w marketach - dodaje Justyna Duks.

Przed Wielkanocą ofertę w Strefie Targes.pl zdominowały świąteczne akcenty. Znajdziesz tu między innymi prezentowe zestawy wielkanocne składające się z: poduszki z zającem, kury wielkanocnej i naturalnej świecy zrobionej z wosku sojowego i rzepakowego, w których utrwalone są wiosenne aromaty. Produkty te zostały wykonane w pracowni Domu pod Cisem oraz przez Spółdzielnię Socjalną Humanus. Natomiast Przedsiębiorstwo Społeczne Sakwa przygotowało ręcznie szyte torby, wianki wiosenne i ozdobne zające. Wszystko to w przystępnych cenach.

Przedsiębiorstwa społeczne odpowiadają na potrzeby rynku i tak na przykład Fundacja Żółty Szalik z Fromborka poleca dietę pudełkową, a Spółdzielnia Socjalna Kacze Bagno z Kurzętnika dania wegańskie. Oczywiście wszystko to z dostawą do Elbląga. W samym Elblągu natomiast Naturalna Żywność poleca ekologiczne produkty i potrawy na świąteczny stół. Cennik dostępny jest na fanpage Targes.pl.

W województwie warmińsko-mazurskim funkcjonuje obecnie 96 przedsiębiorstw społecznych – część z nich powstała dzięki wsparciu OWIES w Elblągu. Stowarzyszenie ESWIP, w ramach projektu Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Elblągu, pomogło utworzyć ponad 500 miejsc pracy w przedsiębiorstwach społecznych. Dlatego zachęcamy wszystkich zainteresowanych ekonomizacją lub tworzeniem podmiotów ekonomii społecznej do skorzystania z oferty Ośrodka. Po więcej szczegółów zadzwoń do Infopunktu OWIES (55 236 27 16) i umów się na spotkanie.