Czcionka:
Kontrast:
Rodzinne Ogrody Działkowe ze wsparciem marszałka
data dodania: 18.04.2021
Rodzinne Ogrody Działkowe ze wsparciem marszałka

Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego ogłasza pierwszą edycję konkursu „Granty Marszałka Województwa dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych” w 2021 roku.

O udzielenie pomocy finansowej mogą ubiegać się gminy z całego województwa warmińsko-mazurskiego.

Ideą tej inicjatywy jest poprawa infrastruktury technicznej i rekreacyjnej Rodzinnych Ogrodów Działkowych (ROD) prowadzonych przez Stowarzyszenia Ogrodowe oraz promowanie działań związanych z zaspokajaniem socjalnych, wypoczynkowych i rekreacyjnych potrzeb społeczeństwa na Warmii i Mazurach.

- Ogólnoświatowe trudności, z jakimi od ponad roku przyszło nam się borykać, zdominowały całe sektory życia społecznego. Jednak skierowały też ogromną uwagę na Rodzinne Ogrody Działkowe jako bezpieczne miejsca do spędzania czasu na świeżym powietrzu - mówi Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa. - Rodzinne Ogrody Działkowe ponownie stały się miejscem spotkań całych rodzin oraz integracji lokalnych społeczności. Nie zapominajmy też, że większość działkowców na własne potrzeby produkuje najzdrowszą żywność, która w dziejszych czasach jest bardzo pożądanym towarem.

Więcej informacji znajdziesz tutaj