Czcionka:
Kontrast:
Przedsiębiorstwa społeczne na Elbląskim Święcie Chleba
data dodania: 26.08.2021
Przedsiębiorstwa społeczne na Elbląskim Święcie Chleba

Rękodzieło, smaczne produkty spożywcze, gustowne ubrania i torebki – to zaledwie przykłady tego, co będzie można kupić od przedsiębiorstw społecznych. Podczas Elbląskiego Święta Chleba warto odwiedzić kramiki pomiędzy ulicami Rybacką a Studzienną.

- W przedsiębiorstwach społecznych obok zysku ważny jest człowiek, perspektywa jego rozwoju, odnalezienia swojego miejsca w życiu - podkreśla Katarzyna Ciszewska z Ośrodka Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Elblągu prowadzonego przez Stowarzyszenie ESWIP.

A Ty, kupując produkty wytwarzane przez podmioty ekonomii społecznej, wspierasz ich rozwój i pozwalasz stanąć na nogi osobom, którym trudniej w życiu. Okazją do świadomych zakupów będzie Elbląskie Święto Chleba. Przy ul. Stary Rynek, pomiędzy ul. Studzienną a Rybacką, do odwiedzenia swojego stoiska zaprasza Naturalna Żywność, która oferuje ekologiczne produkty spożywcze. Nie zabraknie także smacznych wyrobów garmażeryjnych od Spółdzielni Socjalnej Cynamonek. Dopełnieniem tych pyszności mogą być soki, konfitury i mieszanki ziołowe autorstwa Spółdzielni Socjalnej Negocjator, gdzie z pewnością każdy znajdzie smak dla siebie.

Spółka W&W zaprasza do kupna odzieży i dodatków, a Spółdzielnia Socjalna Kacze Bagno dostarczy niezapomnianą ceramikę i rękodzieło do twojego domu. Dla dzieci polecamy poduszki, pluszaki i rękodzieło od Przedsiębiorstwa Społecznego SAKWA oraz z Domu pod Cisem Stowarzyszenia ESWIP. Panie będą mogły także wybierać z szerokiej oferty toreb oferowanych również przez Babską Wyspę Strefę Pozytywnej Energii.

– Strefa przedsiębiorstw społecznych będzie wyróżniała się unikalnymi produktami. Ich piękno polega na tym, że większość z nich jest robiona własnoręcznie. Takich produktów nie można znaleźć w marketach, o czym będą mogli przekonać się przez trzy dni kupujący odwiedzający jarmark Elbląskiego Święta Chleba – podkreśla Maciej Bielawski, wiceprezes Stowarzyszenia ESWIP.

Udział przedsiębiorstw społecznych w Elbląskim Święcie Chleba (w dniach 27-29 sierpnia) stał się możliwy dzięki wsparciu Ośrodka Wsparcia Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Elblągu i Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Olsztynie.