Czcionka:
Kontrast:
Trwa nabór do szkółki żeglarskiej elbląskiego Jachtklubu
data dodania: 15.09.2021
Trwa nabór do szkółki żeglarskiej elbląskiego Jachtklubu

60 lat historii żeglarstwa, pasja, bezpieczeństwo i doświadczona kadra – to wyróżnia Szkółkę Żeglarską prowadzoną przez Jachtklub Elbląg. Trwa nabór do grup początkujących dla dzieci już od 7 roku życia.


- Udział w pierwszych zajęciach jest niezobowiązujący, co oznacza, że warto spróbować, czy dziecku się spodoba. Szkółka to nie tylko pływanie, to nauka samodzielności, a także integracja z żeglarzami czy biesiadowanie przy ognisku. To także wspólne pokonywanie słabości i radość z żeglowania – mówi Grzegorz Polak ze Stowarzyszenia Jachtklub Elbląg.
Podczas zajęć dzieci dowiadują się po czym poznać skąd wieje wiatr, jak przygotować siebie oraz swój sprzęt do żeglugi, jak złapać wiatr w żagle i wyprzedzić swoich kolegów oraz jak przewrócić łódkę i jak łatwo ją postawić. Młodzi żeglarze będą uczyć się sztuki żeglowania łodzią typu Optimist. Zimowy czas będzie obfitował w zajęcia sportowo-rekreacyjne na sali sportowej, basenie, lodowisku oraz ściance wspinaczkowej.
Żeglarstwo to nie tylko nauka, to przede wszystkim dobra zabawa. Przyjdź ze swoją pociechą na lekcję pokazową w sobotę 18 września o godz. 9. Spotykamy się w Marinie w Suchaczu (ul. Portowa 12). Na zgłoszenia czekamy do piątku do godziny 16.00. Masz pytania? Napisz:
szkolka@jachtklub.elblag.pl lub zadzwoń.
Więcej informacji znajdziesz na stronie: http://jachtklub.elblag.pl/2021/09/07/mlodzi-zeglarze-
elblaskiego-jachtklubu/