Czcionka:
Kontrast:
Nabór w Konkursie Duże Granty
data dodania: 03.03.2022
Nabór w Konkursie Duże Granty

Program „Równać Szanse” ogłasza nabór wniosków w Konkursie Duże Granty. Celem konkursu jest wsparcie lokalnych projektów rozwijających kompetencje społeczne i emocjonalne młodzieży z małych miejscowości.

 

Kto może ubiegać się o dotacje?

Konkurs skierowany jest do podmiotów z miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców. Granty przyznaje się m.in.:

- organizacjom pozarządowym zarejestrowanym (w formie stowarzyszeń lub fundacji) w KRS lub w ewidencji prowadzonej przez Starostów;

- powiatowym, miejskim i gminnym domom kultury, które otrzymały od 2017 roku co najmniej jedną dotację w programie ,,Równać Szanse”;

- powiatowym, miejskim i gminnym bibliotekom publicznym, które otrzymały od 2017 roku co najmniej jedną dotację w programie ,,Równać Szanse”.

 

Dlaczego warto?

W ramach konkursu można otrzymać dotację do 40 000 zł na realizację rocznego projektu. To szansa dla młodych ludzi na rozwijanie pasji i zainteresowań, współpracę z innymi, nawiązywanie nowych przyjaźni i działanie na rzecz społeczności lokalnej. Uczestnicy uczą się planowania i pracy w zespole, a także poznają lokalną historię, kulturę i tradycję.

Program ,,Równać Szanse” działa od 21 lat. Dotychczas w programie zrealizowano ponad 3500 projektów, w których wzięło udział ponad 150 000 młodych ludzi, a wartość przyznanych grantów przekroczyła 40 000 000 zł.

 

Nabór wniosków trwa do 15 marca 2022 w południe.

 

Więcej informacji na stronie internetowej:

https://rownacszanse.org.pl/konkurs_duze_granty/