Czcionka:
Kontrast:
Centrum informacyjne dla uchodźców z Ukrainy
data dodania: 14.04.2022
Centrum informacyjne dla uchodźców z Ukrainy

Caritas Archidiecezji Warmińskiej otworzył punkt pomocy uchodźcom i migrantom Caritas w Olsztynie. W spotkaniu uczestniczył Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

Punkt mieści się przy ul. Świętej Barbary 2 w Olsztynie (pomieszczenie Galerii Jednego Obrazu Muzeum Archidiecezji Warmińskiej).

Działalność jest skierowana przede wszystkim na pomoc tym uchodźcom, którzy znaleźli zakwaterowanie u swoich rodzin lub u obcych sobie rodzin polskich, a także tych, którym udało się wynająć mieszkanie na własny rachunek, mieszkających na terenie całego województwa warmińsko-mazurskiego.

Za jego pośrednictwem będzie można skorzystać z pomocy prawnej i psychologicznej, usług notariusza i tłumacza przysięgłego, zapisać się na kurs języka polskiego (wszystkie te usługi będą dla uchodźców bezpłatne, zakupione przez Caritas u zewnętrznych usługodawców).

Punkt będzie pełnił rolę centrum informacyjnego dla uchodźców z Ukrainy, będzie w nim można uzyskać informacje o możliwych formach pomocy oraz procedurach ich uzyskania, prawach i obowiązkach związanych z pobytem w Polsce, miejscach, w których można otrzymać różnego rodzaju pomoc.

 

Szczegółowe informacje znajdą Państwo klikając w poniższy link:

Centrum informacyjne dla uchodźców z Ukrainy