Czcionka:
Kontrast:
Nabór do Akademii Młodych Liderów Wsi
data dodania: 25.04.2022
Nabór do Akademii Młodych Liderów Wsi

Z inicjatywy Biura Regionalnego w Brukseli Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego wraz z Fundacją KUŹNIA im. Hugona Kołłątaja po raz pierwszy ogłaszają nabór uczestników do Europejskiej Akademii Młodych Liderów Wsi z  województwa warmińsko-mazurskiego. Pierwsza edycja potrwa od 12 do 15 maja 2022 roku i odbędzie się w Folwarku Tumiany (koło Barczewa).

Celem projektu jest rozwój osobisty oraz wyposażenie „liderów lokalnych” w wiedzę i umiejętności pozwalające na skuteczną działalność na terenach wiejskich, a także współpracę z punktem Europe Direct w Brukseli, co powinno także sprzyjać ich pozostaniu/powrotowi na tereny wiejskie.

W programie znajdą się np. warsztaty z: pozyskiwania środków na działalność na obszarach wiejskich i aktywizacji środowisk lokalnych, procesów decyzyjnych, autoprezentacji, wystąpień publicznych, współpracy z mediami. Planujemy również spotkania z przedstawicielami m.in.: instytucji europejskich, urzędów marszałkowskich, wójtami, burmistrzami i prezydentami.

W Europejskiej Akademii Młodych Liderów Wsi mogą wziąć udział osoby w wieku 18-35 lat. Przez 4 dni przejdą oni bezpłatne intensywne szkolenie prowadzone przez najlepszych specjalistów z zakresu prawa, finansów, spraw europejskich oraz trenerów umiejętności miękkich.

Chętni mogą pobrać dokumenty wchodząc w poniższy link:

https://warmia.mazury.pl/obszary-wiejskie/aktualnosci/7410-akademia-mlodych-liderow-wsi-nabor

Szczegółowych informacji udziela Dariusz Sargalski – Kierownik Biura ds. rolnictwa DROWiR (pod nr tel. 89 52 19 278). Informacje można również uzyskać z Fundacji Kuźnica im. Hugona Kołłątaja: kontakt@fundacjakuznica.pl, tel.: +48 504 419 785