Czcionka:
Kontrast:
Międzynarodowe warsztaty muzyczne “Łączy NAS muzyka”
data dodania: 27.06.2022
Międzynarodowe warsztaty muzyczne “Łączy NAS muzyka”
Fundacja Lelka z pomocą Młodzieżowego Domu Kultury w Bartoszycach, w dniach 17-19 czerwca zorganizowała Międzynarodowe warsztaty muzyczne pod hasłem Łączy NAS muzyka. Warsztaty zakończyły się wspaniałym koncertem, który podsumował tworzące się relacje między lokalnymi mieszkańcami, a uchodźcami z Ukrainy.
 
Warsztaty prowadziła bartoszyczanka Joanna Kondrat – wokalistka, autorka tekstów, zdobywczyni wielu nagród m.in. laureatka Grand Prix oraz Nagrody Specjalnej na 49. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Aktywna działaczka na rzecz uchodźców, a przede wszystkim osoba o wielkim sercu i wspaniałym głosie.
 
Podczas koncertu akompaniowali: Tomasz Banul – wykładowca w klasie fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Szczytnie i Lena Romanienko – skrzypaczka z Połtawskiej Orkiestry Symfonicznej.
 
Lokalni mieszkańcy i goście z zagranicy integrowali się poprzez muzykę, śpiew, warsztaty i zabawę oraz nie mogą doczekać się następnych edycji. W warsztatach uczestniczyły dzieci z Bartoszyc, Bisztynka, Kętrzyna oraz Ukrainy. Dla nich, jak i dla miejscowych takie wydarzenia są ogromną szansą na poznanie innej kultury, języka czy muzyki.
- Projekt powstał z potrzeby serca, a ponieważ uważamy, że w naszym powiecie są organizacje, które świetnie działają na rzecz różnych zbiórek i bezpośredniej pomocy, chcieliśmy dołożyć swoją cegiełkę i postarać się o to abyśmy się poznali, lepiej zrozumieli, a przy okazji fajnie bawili - mówi Urszula Pawlik z Fundacji Lelka.
 
Relacje z koncertu i warsztatów oraz przyszłe projekty można zobaczyć na facebooku https://www.facebook.com/fundacjalelka, a więcej informacji o samej fundacji znaleźć można na stronie internetowej https://fundacjalelka.pl.
 
Projekt sfinansowano z środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w Ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.
 
Weronika Pietroń