Czcionka:
Kontrast:
Jak zaistnieć w mediach? Oni już to wiedzą
data dodania: 16.07.2022
Jak zaistnieć w mediach? Oni już to wiedzą
 

W ramach projektu Kuźnia Ekspertów – Wsparcie III sektora Warmii i Mazur, 8 lipca stowarzyszenie ESWIP zrealizowało bezpłatne szkolenie online pt. Jak zaistnieć w mediach - Rady dla NGO'sów, z pomocą eksperta w tej dziedzinie Rafała Gruchalskiego - wieloletniego dziennikarza i obecnie redaktora naczelnego Elbląskiej Gazety Internetowej portEl.pl.

W spotkaniu wzięło udział ponad 20 przedstawicieli organizacji pozarządowych działających w województwie warmińsko-mazurskim. Przedstawiono podstawową wiedzę na temat mediów lokalnych oraz o skuteczności ich przekazu, uczestnicy poznali sposób na sprawdzenie zasięgu i danych na temat danej strony internetowej oraz jak te informacje interpretować. Zostali poinformowaniu o sile mediów społecznościowych i przestawiono ich skuteczność.

Uczestnicy poznali praktyczne wskazówki i podpowiedzi jak mogą się rozwijać. Podano przykłady i sposoby, które wyróżnią ich organizację i pomogą jej zaistnieć w lokalnej społeczności. W trakcie spotkania Rafał Gruchalski podpowiadał jak kontaktować się z mediami oraz nieszablonowe sposoby przekazywania informacji o swojej działalności. Wspomniano również o rzeczach, których należy się wystrzegać i wskazał przykłady złych praktyk, których lepiej nie stosować. Nie zabrakło czasu by uczestnicy, po wcześniejszej analizie przygotowanych przykładów, przygotowywali informacje prasową na temat wydarzenia w ich organizacjach i na bieżąco ekspert wskazywał nad czym należy jeszcze popracować, by informacja była skuteczniejsza i atrakcyjniejsza dla mediów.
Weronika Pietroń