Czcionka:
Kontrast:
Szkolenie: Zakładanie i funkcjonowanie spółdzielni socjalnych osób prawnych
data dodania: 19.02.2020
Szkolenie: Zakładanie i funkcjonowanie spółdzielni socjalnych osób prawnych

Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Elblągu zaprasza na bezpłatne szkolenie poświęcone zakładaniu i funkcjonowaniu spółdzielni socjalnych osób prawnych, które odbędzie się 4 marca 2020 w Elblągu.

Kiedy i gdzie?
4 marca 2020 (środa) / Stowarzyszenie ESWIP, Elbląg, ul. Związku Jaszczurczego 17, w godz. 9:00-16:00.

Kto może wziąć udział?
Przedstawiciele instytucji samorządowych, grup inicjatywnych oraz organizacji pozarządowych nieprowadzących działalności gospodarczej z powiatów: braniewskiego, elbląskiego, Elbląga, iławskiego oraz ostródzkiego. 

Zakres tematyczny

  • wprowadzenie do tematyki spółdzielczości socjalnej,
  • ustawa o spółdzielniach socjalnych,
  • procedury zakładania spółdzielni socjalnej osób prawnych,
  • wsparcie dla spółdzielni socjalnej – dotacje i wsparcie pomostowe,
  • przykłady działających spółdzielni socjalnych osób prawnych.

Trener:  
dr Agata Błaszczyk - praktyk w dziedzinie stosowania prawa, podatków, reprezentowania stron przed organami administracji podatkowej i sądami administracyjnymi. Swoje ponad 15-letnie doświadczenie zdobyła pracując zarówno w Izbie Skarbowej, jak i kancelarii prawniczej i podatkowej. Taki przebieg kariery pozwolił jej doskonale poznać sytuację z perspektywy, zarówno podatnika, jak i organu administracji skarbowej. Od wielu lat prowadzi liczne wykłady, szkolenia i doradztwo z obszaru prawa podatkowego, pomocy publicznej, rachunkowości i księgowości oraz pisze artykuły do branżowych czasopism i portali internetowych. Zarządzając Kancelarią Prawa Podatkowego dba, aby świadczone usługi odpowiadały standardom najwyższej jakości i były zgodne z zasadami etyki obowiązującymi doradcę podatkowego. Praktyk w dziedzinie III sektora.

Więcej informacji znajdziesz tutaj