Czcionka:
Kontrast:
Jak przeciwdziałać przemocy wobec seniorów?
data dodania: 22.10.2022
Jak przeciwdziałać przemocy wobec seniorów?

Przemoc wobec seniorów jest zjawiskiem wielowymiarowym i bardzo dotkliwym, a jednocześnie jest stosunkowo słabo przebadana. Dlatego też V Wojewódzkie Spotkania Rad Seniorów odbędą się w tym roku pod hasłem przewodnim Przeciwdziałanie Przemocy wobec Seniorów.

Konferencja dedykowana jest szczególnie radom seniorów, ale do udziału w niej zaproszeni są również inne środowiska seniorskie oraz instytucje i organizacje pracujące z osobami starszymi i mające wpływ na przeciwdziałanie przemocy wobec tej grupy.

Przemoc wobec seniorów jest zjawiskiem wielowymiarowym i bardzo dotkliwym, a jednocześnie jest stosunkowo słabo przebadana. Według WHO dane są niedoszacowane o 80%. Federacja FOSa koncentruje się zatem na działaniach, których celem jest zmniejszenie zjawiska przemocy wobec seniorów poprzez opracowanie i upowszechnianie ścieżki postępowania, przeprowadzenie kampanii edukacyjnej, a także bezpośrednie wsparcie seniorów oraz ich rodzin. Opracowana wraz z gronem ekspertów z różnych dziedzin ścieżka posłuży wzmocnieniu wiedzy i umiejętności osób i instytucji w reagowaniu na przejawy przemocy. Działania te realizowane są w ramach Projektu „Regionalne Biuro Rzecznika Praw Osób starszych” finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Konferencja V Wojewódzkie Spotkania Rad Seniorów odbędzie się 27 października 2022 r. o godz. 9.30 w sali konferencyjnej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, przy ul. 1 Maja 5 w Olsztynie.

Dla przedstawicieli rad seniorów i organizacji seniorskich jest możliwość zwrotu kosztów podróży.

Rejestracji na konferencję można dokonać za pomocą formularza dostępnego pod linkiem: https://forms.gle/gVpZyq2jqfkBJycw8 do 26 października 2022 roku. W przypadku pytań i problemów z wypełnieniem formularza organizatorzy proszą o kontakt z sekretariatem Federacji FOSa tel. 89 523 60 92, 503 466 700.

Szczegółowe informacje na temat udziału w spotkaniu można uzyskać u koordynatorki projektu Moniki Michniewicz, pisząc na adres mailowy m.michniewicz@federacjafosa.pl lub pod numerem tel. 799 099 862.

fot. pixabay.com