Czcionka:
Kontrast:
Nagrody przyznane
data dodania: 12.01.2023
Nagrody przyznane

Tradycyjnie już 6 stycznia w wieczór Trzech Króli odbył się Koncert Noworoczny, podczas którego poznaliśmy laureatów nagród Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego za rok 2022.

 

Koncert Noworoczny to również okazja do podsumowania minionego roku i zaprezentowania planów na najbliższe miesiące. Przedsięwzięcia, które były realizowane w naszym mieście w 2022 roku, zaprezentowane zostały w materiale filmowym.

Tradycyjnie, podczas Gali Prezydent Witold Wróblewski wręczył Nagrody za miniony rok za szczególne osiągnięcia w pracy na rzecz miasta. Do zacnego grona dotychczasowych laureatów, w piątek dołączyło kolejnych jedenastu nagrodzonych, którzy otrzymali wyróżnienia w dziedzinach: kultura i sztuka, przedsiębiorczość i innowacja, działalność oświatowa i naukowa, sport i turystyka, ochrona zdrowia, działalność społeczna, działalność ekologiczna oraz w kategorii inne. Prezydent przyznał również nagrodę honorową.

 

Laureatami zostali:

 

W kategorii Przedsiębiorczość i innowacja Pani Janina Grudzińska - Zarządca Wspólnot Mieszkaniowych „INA”.

W kategorii Ochrona zdrowia Pani Arletta Peplińska - Z-ca dyrektora ds. pielęgniarstwa w Szpitalu Miejskim św. Jana Pawła II w Elblągu.

W kategorii Działalność społeczna Pan Artur Dąbrowski - Prezes Stowarzyszenia na rzecz osób bezdomnych i potrzebujących „Od nowa…”.

W kategorii Kultura i Sztuka Pan Jacek Żukowski - współzałożyciel Alternatywnego Elbląskiego Klubu Literackiego i Stowarzyszenia Alternatywni oraz członek Stowarzyszenia Kulturalnego „Co Jest?”. Zawodowo, od 2010 r., związany z Telewizją Elbląską obecnie TRUSO.TV. Scenarzysta, reżyser, producent, operator kamery i animator.

W kategorii Działalność oświatowa i naukowa Szkoła Podstawowa nr 12 w Elblągu.

W kategorii Sport i Turystyka Pan Wojciech Załuski - Trener UKS Silvant Kajak Elbląg.

W kategorii Działalność ekologiczna Zespół Szkół Technicznych.

W kategorii Inne nagrodę otrzymało troje laureatów: Pani Izabela Babraj, Pani Regina Cysarz oraz Pan prof. Krzysztof Luks.

Nagrodę honorową otrzymał ks. mitrat Andrzej Sroka - Proboszcz Parafii Greckokatolickiej pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Elblągu.

fot. i tekst: UM Elbląg