Czcionka:
Kontrast:
Porozmawiają o wyzwaniach w opiece nad osobą niesamodzielną
data dodania: 18.10.2023
Porozmawiają o wyzwaniach w opiece nad osobą niesamodzielną

Federacja FOSa zaprasza na konferencję pn. „Wyzwania w opiece nad osobą niesamodzielną”. Zgłoszenia do udziału przyjmowane są do 24 października.

 

Jak informuje FOSa, zmiana struktury demograficznej społeczeństwa oraz przejście z opieki instytucjonalnej do środowiskowej będzie udziałem wszystkich wspólnot lokalnych już w najbliższym czasie. Dyskusja nad poprawą dobrostanu osób starszych i niesamodzielnych jest pierwszym etapem projektowania wysokiej jakości usług społecznych dla społeczności lokalnych.

Federacja FOSa od wielu lat prowadzi działania na rzecz wdrażania wysokiej jakości usług społecznych. Regionalna Strefa Pomocy, którą Federacja prowadzi od 2020 roku jest jednym z rozwiązań kompleksowo wspierających rodziny osób niesamodzielnych.

Konferencja pn. „Wyzwania w opiece nad osobą niesamodzielną” będzie zarówno przestrzenią do dyskusji nad jakością życia rodzin z osobą niesamodzielną, jak i okazją do podsumowania prowadzonych przez ostatnie 2 lata działań.

Konferencja odbędzie się 26 października 2023 r. w sali konferencyjnej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, ul. 1 go Maja 5.

Zgłoszenia na konferencję można dokonywać do 24 października br. poprzez poniższy formularz:

Program konferencji

Liczba miejsc na konferencji jest ograniczona.

W wypadku pytań prosimy o kontakt z Panią Moniką Michniewicz lub Panią Edytą Rodziewicz.

 

źródło: Federacja FOSa

fot. www.pixabay.com